Gejza M. Timčák

Doc. Ing. Gejza M. Timčák, PhD., profesijne pôsobiaci na Ústave Geoturizmu, Fakulty BERG Technickej univerzity v Košiciach, je dlhoročným lektorom jogy, ako aj zakladateľom dvoch významných záujmových združení v oblasti jogy na Slovensku: Slovenskej asociácie jogy (SAJ) a Spoločnosti priateľov jogy (SPJ). Je členom výboru Európskej únie jogy a jej lektorom.

Joga a meditácia je významnou súčasťou jeho života už vyše 50 rokov - od roku 1975 ju aj učí. Jogu študoval u významných európskych aj indických majstrov, u ktorých mal možnosť si osvojiť radu významných tradičných techník v zmysle klasickej hatha, džňána a rádža jogy. Spoločne s Ivom Sedláčkom vytvoril na základe existujúcich systémov ucelenú sústavu jogových cvičení v sprievode živej hudby s názvom savita joga. V roku 1993 sa stal certifikovaným facilitátorom techniky holotrópneho dýchania.

Gejza M. Timčák pravidelne organizuje kurzy jogy, savita jogy, meditácie i rozvoja ľudského potenciálu doma i po celom svete. Je považovaný za jedného z najskúsenejších lektorov jogy v Čechách i na Slovensku.

Webstránky: www.savitayoga.com, www.spj.saj.sk 

URL webstránky: http://www.savitayoga.com
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála