Joga pre zdravie

Joga pre zdravie ponúka súhrn článkov o jogovej terapii a rôznych technikách jogy, ktoré majú zdravotné účinky. Jogová terapia sa stáva v dnešnom svete stále viac dôležitejšou. Prichádza sa na to, že množstvo chronických i akútnych chorôb má v našom živote psychosomatický základ. To znamená, že základ ochorenia tela (soma) leží i v utrpení našej duše (psyché).

Keďže techniky jogy zahŕňajú prácu s mysľou, telom i dušou, môžu mať lepší účinok v porovnaní s inými formami cvičení, ktoré sa používajú  iba za účelom fyzického ozdravenia a odstránenia škôd (teda symptómov) z nesprávnych návykov. Preto sa joga so svojím uceleným systémom tisícky rokov zdokonaľovaných techník stáva čím ďalej, tým uznávanejšou formou alternatívnej terapie mnohých populačných ochorení.

* * *

Joga a diabetes mellitus


joga a diabetes mellitusSkúsená učiteľka jogy a dlhoročná diabetička Soňa Ftáčniková píše v tomto zaujímavom článku o svojej skúsenosti s jogou a životom s cukrovkou.

 

Akupresúra a joga - ako spolu súvisia?

joga a akupresúraAkupresúra i joga vychádzajú z rovnakých starovekých princípov, a obe pracujú s inštinktom človeka. Ako sa vzájomne dopĺňajú? Čítajte ďalej.

Chrbtica - pilier nášho zdravia

Chrbtica - pilier nášho zdraviaChrbtica je zložitý mechanizmus stovky svalov, šliach a kĺbov. V rámci celostného prístupu vidí joga chrbticu ako základ zdravého tela. Ako dosiahnuť zdravú chrbticu podľa jogy?

 

Joga cviky na skoliózu

Skolióza - cvičenia s jogouAk vás prístup jogy k zdraviu inšpiroval, zaraďte naše joga cviky na skoliózu do svojho denného liečebného programu.

Joga a skolióza chrbtice – patria k sebe?


joga a skoliózaČo je skolióza chrbtice, a akú cestu ponúka joga na jej riešenie? Chcete vedieť, či existuje nádej na lepší život i v asymetrickom tele? Existuje. Čítajte tu.

 

Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála