Kurz hathajogy Košice

Napísal: Denisa Veselská.

Aj v roku 2016-17 prebieha kurz Hathajoga - Košice, ul. Kováčska.

Hathajoga je jedným z najrozšírenejších a najvhodnejších štýlov jogy pre bežného západného človeka. Cvičíme klasickú hathajogu

Pre koho je cvičenie určené: začiatočníci, mierne pokročilí

Kedy cvičíme: pondelky o 17.00

Za koľko: 3,50 EUR/ vstup (= 90 min.)

 ==========

Okrem toho prebieha cvičenie jogy v priestoroch gymnázia na ul. Poštová - začiatočníci a mierne pokročilí. Viac info o tomto kurze nájdete na stránkach Spoločnosti priateľov jogy.

Vhodné pre každého, kto chce a potrebuje POZITÍVNU ZMENU :-)

V prípade záujmu pošlite správu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

 

Právne oznámenie

Podmienky použitia

Obsah a design týchto stránok je chránený platným autorským zákonom a príslušnými predpismi v platnom znení. Kopírovanie, ďalšie rozširovanie a publikovanie článkov a informácií, ktoré sú na stránkach Jogaprezdravie.sk zdarma, je povolené iba za podmienky uvedenia odkazu na stránky Jogaprezdravie.sk za každým skopírovaným článkom, alebo jeho časťou.

Prehlásenie

Internetové stránky Jogaprezdravie.sk vyvíjajú maximálne úsilie v snahe dosiahnuť plnej použiteľnosti, správnosti a úplnosti obsahu týchto stránok. Nenesú však zodpovednosť za následné škody alebo ujmy, ktoré by mohli vzniknúť v dôsledku nedostupnosti týchto stránok alebo nesprávnym využitím či zneužitím akejkoľvek informácie z týchto stránok.

Účelom týchto internetových stránok je poskytnúť edukatívne informácie o témach týkajúcich sa jogy a zdravia. Tieto stránky môžu ďalej obsahovať informácie vzťahujúce sa k rôznym zdravotným rizikám, chorobám, lekárskym postupom a kondičným podmienkam. Tieto informácie majú len informatívny charakter a nemôžu byť a ani nie sú mienené ako náhrada za profesionálnu starostlivosť. Nie je možné ich používať k diagnostikovaniu zdravotných a kondičných problémov.
 
Prekonzultujte vhodnosť akéhokoľvek postupu, alebo použitie akéhokoľvek produktu zmieňovaného na týchto stránkach so svojím praktickým alebo odborným lekárom. Vy sami nesiete úplnú zodpovednosť za to, ako s týmito informáciami naložíte.
 
Niektoré z tvrdení na týchto stránkach neboli klinicky preukázané, alebo vyhodnotené.

Aj keď prevádzkovateľ stránok Jogaprezdravie.sk môže z času na čas sledovať, alebo kontrolovať dikusie, odkazy atď. uverejňované na týchto stránkach striktne odmieta akékoľvek záväzky a povinnosti v tomto smere. Prevádzkovateľ týchto stránok zároveň nepreberá žiadnu zodpovednosť za obsah akýchkoľvek materiálov poskytnutých užívateľmi v rámci dikusií, odkazov atď. Prevádzkovateľ týchto stránok si zároveň vyhradzuje právo vymazať akýkoľvek materiál, odkaz alebo komentár, alebo jeho časť, poskytnutý v rámci týchto stránok.

Na týchto stránkach je zakázané uverejňovať alebo zasielať akékoľvek nezákonné alebo neetické materiály.

Pokiaľ nechcete byť viazaní vyššie uvedeným, nesmiete používať stránky Jogaprezdravie.sk.

Ochrana súkromia

Tieto internetové stránky uchovávajú všetky vaše údaje ako dôverné. Vaše údaje nebudú zdieľané so žiadnou treťou stranou.

Táto časť o ochrane údajov bola vytvorená pre Jogaprezdravie.sk, aby sme preukázali náš pevný záväzok voči ochrane vášho súkromia a vašich údajov. Nasledujúce prehlásenie obsahuje informácie týkajúce sa zberu a narábania s údajmi na týchto stránkach.

Automaticky zaznamenané údaje

Tieto internetové stránky môžu zaznamenať vašu IP adresu kvôli diagnostike problémov s internetovým serverom a kvôli administrácii stránok. Tieto informácie sú primárne používané na monitorovanie návštevnosti a bezpečnosti. 

Cookies

Tieto stránky môžu využívať cookies na sledovanie informácií o návštevníkoch. Tieto informácie zahŕňajú dátum/dĺžku návštev, navštívené stránky a objednané produkty.

Externé odkazy

Tieto internetové stránky obsahujú odkazy na iné stránky. Jogaprezdravie.sk nezodpovedá za obsah týchto stránok a nezodpovedá za prípadné škody a ujmy na základe prístupu k týmto stránkam. Uvedenie takýchto odkazov na týchto stránkach, nevyhnutne neznamená, že Jogaprezdravie.sk tieto stránky podporuje, schvaľuje ich obsah, alebo akýmkoľvek iným spôsobom ich presadzuje. Jogaprezdravie.sk, ani jej majiteľ nie jú zodpovední za pravidlá ochrany súkromia týchto externých odkazov.

Nástenky s odkazmi

Tieto stránky môžu sprístupňovať návštevníkom kontaktné formuláre, nástenky s odkazmi a fóra. Akékoľvek osobné údaje, ktoré návštevník tejto stránky poskytne vyplnením formulára alebo iným spôsobom na týchto stránkach, týmto dáva súhlas ku spracovaniu týchto údajov. Majte na pamäti, že akékoľvek informácie uverejnené prostredníctvom týchto foriem sa stávajú verejne prístupnými informáciami, preto mali by ste byť opatrní pri zdieľaní svojich osobných údajov.

 

O autorke

Napísal: Denisa Veselská.

Zdravím vás! Volám sa Denisa a som dlhoročným študentom, cvičencom a propagátorom jogy, ako aj certifikovaným učiteľom jogy 2. stupňa v Českej republike a 1. stupňa na Slovensku.

Budujem túto stránku, aby som sa kreatívnou formou podelila o svoje znalosti a moje najväčie hobby - jogu. Zakaždým, keď zdieľate nejaký článok, podporujete tým prácu talentovaných lektorov jogy... Vopred ďakujem!

Moja cesta k jogeScreenshot 2020-10-14 at 09.03.27-min

Moja práca pár rokov dozadu - sféra poradenstva v oblasti ľudských zdrojov a vyhľadávanie talentov pre nadnárodné spoločnosti - bola práca nesmierne zaujímavá a napĺňajúca, ale aj časovo veľmi náročná. K tomu život v hektickom veľkomeste, dlhé pracovné hodiny...

Jednostranná psychická záťaž (práca s množstvom dôverných informácií, a teda nutnosť byť maximálne sústredená) a k tomu nedostatok pohybu si začali na mne vyberať daň.

Postupne sa zväčšujúce bolesti brucha, silné bolesti hlavy, ktoré sa vyskytovali čoraz častejšie (až neboli výnimkou i trojdňové záchvaty) ma privideli k zásadnému kroku - navštíviť hodinu jogy, o ktorej som intuitívne dlho rozmýšľala, ale až teraz nadišiel TEN ČAS...  

Začala som s návštevami hatha jogy v  oddiele Kondičnej gymnastiky jogy u Honzy Čuperu. Prvá hodina sa mi navždy zafixovala do pamäte - euforický pocit uvoľnenia a oslobodenia sa od ztuhlosti celého tela. Vedela som, že to je ONO.

Počas nasledujúcich rokov som navštívila a skúsila takmer všetky dostupné štýly jogy v Prahe, a vytvorila si tak vlastnu referenčnú skúsenosť a názor. V období tehotenstva nastal čas zjemnenia intenzívneho cvičenia, a nastúpili hodiny gravidjogy - v Energy Studiu Vaška Krejčíka, ako i v renomovanom Studiu pro ženy Magdalény Mikulandovej.

Po návrate do môho rodiska - Košíc bolo rozhodnutie, kde začnem cvičiť vcelku jednoduché – v skupine Gejzu Timčáka, Prezidenta SAJ (Slovenskej asociácie jogy) a Spoločnosti priateľov jogy, kde pôsobím ako cvičiteľ 1.stupňa doteraz.

Čo cvičím

Moja cesta je najviac poznačená klasickou hathajogou, ktorá je esenciou všetkého, čo som sa v iných jogových školách naučila. Hathajoga mi poskytuje najväčší priestor pre prácu s telom, mysľou, a energiami. Spiritualita a intuícia, ktorá prirodzene k človeku "žijúcom" jogou postupne príde, je iba dotvorenie celého obrazu o sebe, ktorý sa vám naskytne, ak sa podarí dostatočne dlho a vytvalo hľadieť do svojho vnútra :-)

Vo svojej praxi sa inšpirujem Bihárskou školou jogy, ku ktorej som sa dostala štúdiom u Honzu a Ivany Knaislových z Českého svazu jógy . Ďalej nachádzam množstvo inšpirácie zo štúdia u Gejzu Timčáka, u ktorého som nostrifikovala český certifikát a doplnila si vedomosti na úroveň učiteľa jogy 1. stupňa. Skrz nich mám možnosť sa dostať k učeniu najvýznamnejších indických i európskych jogových majstrov. Veľkou inšpiráciou sú aj moji kolegovia a blízki ľudia z jogy, ktorí sa venujú zaujímavým témam ako jin joga, ženská joga, spiritual response therapy a pod. Ďakujem všetkým!!!

Prečo propagujem jogu

Joga je jedným z najlepších rozhodnutí môjho života. Pomocou nej som dosiahla:

  • odstránenie chronických napätí svalov, dobrý pocit zo zdravého tela a lepšiu kondíciu
  • vyliečenie mojich migrén alternatívnou cestou a bez liekov
  • lepšiu sebareflexiu skrz uvedomenie si svojich vzorcov správania sa
  • znovuzískanie sebavedomia i psychickej rovnováhy
  • objavenie fascinujúcej cesty zmenených stavov vedomia
  • dar vhľadov, intuície a práce s energiami na sebe a iných 

Joga mení moju perspektívu fungovania v živote. Núti ma zamyslieť sa nad svojimi reakciami, zlepšovať sa a pracovať na sebe. Pomáha mi nájsť odpoveď na otázku prečo robím určité veci, a čo je dôležité a čo nie. Práca je dôležitou súčasťou nášho života - pomáha nám platiť účty, a naplniť zmysel našej existencie. Je však potreba hľadať rovnováhu vo všetkom a neuletieť príliš - ani v práci, v hobby, a poznať svoju rolu v živote v danom čase a danom mieste. Odpoveďe na tieto otázky pomáha joga : -)

Verím, že vás tieto stránky budú inšpirovať k cvičeniu jogy, vyskúšaniu niektorých popísaných techník a povedú k najdôležitejšiemu cieľu: zlepšeniu vzťahu samého/ samej so sebou, a kvality Vášho života. Vďaka za čas, ktorý strávite čitaním tohto webu a dúfam, že Vás skúmanie jeho obsahu bude baviť tak, ako mňa jeho písanie. :)

 

 

Denisa Veselská

 

Autorka  „ Joga pre zdravie“

Píšte pre Joga pre zdravie

Zdieľanie informácií je dôležité – vzájomným odovzdávaním si znalostí a informácií umožňujeme rásť iným i sebe. Preto Joga pre zdravie podporuje autorské články iných, ktoré môžu priniesť cenné vedomosti mnohým ľuďom a jogovým nadšencom. Prispejte k celkovej osvete jogy a šíreniu kvalitných informáciám z tejto oblasti!

Na stránkach Joga pre zdravie radi poskytneme platformu jogovým skupinám, komunitám i jednotlivcom na propagáciu ich činnosti, alebo jednoducho ako spôsob vyjadrenia vášho vzťahu k joge.

Jediné, čo žiadame je, aby váš článok bol originálny, inde nepublikovaný a ľahko čitateľný pre ostatných. 

Nezabudnite uviesť krátke prestavenie sa (do 120 slov) a odkazom na Vaše osobné stránky, blog, Facebook, Twitter, Google+ alebo iný profil – prepojíme ho s vašim článkom.

Vďaka! 

D.V./ Joga pre zdravie