Ľubomír Slejzák

Mgr. Ľubomír Slejzák sa venuje výskumu mandalových foriem, ich účinku na ľudskú psychiku a priestor.

Vyštudoval odbor slovenský jazyk - výtvarná výchova na Univerzite P.J. Šafárika v Prešove. Má za sebou učiteľskú prax na ZŠ a SŠ, ako aj na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity na Katedre slovenského jazyka. Päť rokov sa intenzívne venoval šperkárskemu umeniu.

Od roku 2004 sa profesijne venuje čínskemu harmonizačnému umeniu feng šuej, dizajnu a umeleckej maliarskej výzdobe interérov. Od roku 2009 o tomto umení aj prednáša na Univerzite tretieho veku v Poprade.

Prednáša a vedie intenzívne kurzy maľovana mandál po celom Slovensku, kde prezentuje inovatívne spôsoby tvorenia mandál, ktoré človeka očisťujú a liečia. Vytvoril originálny systém tvorby mandál podľa starej čínskej filozofie 5 prvkov -  podľa dátumu narodenia dokáže vytvoriť účinný individuálny energetický obraz. Spolu s manželkou Danou už vytvoril viac než 1500 osobných mandál, mnohé z nich za hranicami Slovenska i kontinentu.

Je autorom najväčšej maľovanej slovenskej mandaly, ktorú vytvoril spolu s deťmi v roku 2011 vo svojom súčasnom bydlisku v Spišskom Hrhove.

Webstránky: www.mandala-fengshui.eu, www.mandalafortheworld.com

URL webstránky:
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála